Pazartesi
Parçalı Bulutlu
20°C | 28°C
Salı
Çok Bulutlu
20°C | 21°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
20°C | 20°C

YAŞAMAK BİZLERİN OLDUĞU KADAR, ONLARINDA HAKKI.04.10.2017

''YAŞAMAK BİZLERİN OLDUĞU KADAR, ONLARINDA HAKKI''

''4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'' dolayısıyla Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz ve eşi Hacer Yılmaz, Ak Parti Çanakkale İl Başkan Yardımcısı Adem Yılmaz, Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyemiz Sevda Kılıç ve ve Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, belediyemiz tarafından yaptırılan Hayvan barınağını ziyaret ederek mama yardımında bulundular.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, canlı kavramının sadece insanlara mahsus bir kavram olmadığını hatırlatarak, "Ben dernek üyelerine çok teşekkür ediyorum. Onların gayretleriyle hayvan barınağımız bu şartlara geldi. Burada hayvanlarımızın en iyi şekilde bakımları yapılıyor. Ortak çalışmalar neticesinde hayvan kısırlaştırması sadece burada değil, ilçe merkezi ve köylerde de yapılarak doğaya salımı gerçekleştirilecek. Aşılama çalışmalarımız da olacak. 
Barınağımızın bir de görevli veterineri var. Şartların daha da iyi olması için çalışıyoruz. Hayvanların kısırlaştırılması ve bakımları için ameliyathane kuruyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum"

Barınakta yer alan onlarca sokak hayvanları için mama temini yapılan ziyarete Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çanakkale AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Saime Aydoğan, Lapseki ve Çardak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Hüveyda Gül ve hayvan severler katıldı.

Ana okulu öğrencilerine eğitim
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında Lapseki ve Çardak Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği tarafından ana okulu öğrencilerine eğitim verildi. Küçük çocuklara sokak hayvanlarına karşı duyarlılığı artırmak adına slayt gösteriminde sunum yapıldı.

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®