Salı
Çok Bulutlu
11°C | 15°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
11°C | 13°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
11°C | 13°C

Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.17.06.2018

Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Mesajında babaların fedakârlığın ve karşılıksız sevginin simgesi olduğunu belirterek, tüm babaların ve baba adaylarının babalar günün kutladı.
"Toplumu oluşturan ailenin oluşmasında en önemli görev babalara düşmektedir. Aile, toplumun çekirdeği olduğu kadar, kültürümüzün, değerlerimizin, geleneklerimizin, örflerimizin geleceğe aktarılmasının da güvencesidir. 
Ailenin temel direği olarak görülen babalar, aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Ailesi için her türlü fedakârlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak özveriyle çaba harcamaktadırlar. Bu bakımdan, babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir. Annelerimiz gibi babalarımızın da hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. 
Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen babalarımıza sevgimizi bir gün değil her gün göstermeliyiz. 
Bu vesileyle başta şehit babaları olmak üzere tüm babalarımızın ve baba adaylarının bu özel gününü kutluyorum"

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®